ulasim as
Türkçe English
24,3°C
ARŞİV
MEDYA / ARŞİV

Haber Arşivi
Dosya Arşivi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi “Toplu Taşımacılıkta Verimlilik” ödülü aldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi “Toplu Taşımacılıkta Verimlilik” ödülü aldı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT' nin ortaklaşa düzenlediği ; Transist 2014 7. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı’nda “Toplu Taşımacılıkta Verimlilik Ödülü” nü Kayseri Büyükşehir Belediyesi aldı.

 

Toplu Ulaşım Haftası kapsamında 19-20 Aralık tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen ; Transist 2014 7. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı’ na ulusal ve uluslararası düzeyde ulaşım otoriteleri, yerel yönetim temsilcileri, akademisyenler ve üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.


“Transist 2014” organizasyonu bünyesinde bu yıl ilk kez düzenlenen “ Mükemmellik Endeksi” çalışması sonucunda toplu taşımacılık dalında 8 kategoride ödüller verildi.

6 ana kriter ve çok sayıda alt kriter ışığında, toplu taşıma kurumlarından alınan veriler, İETT, Yıldız Teknik Üniversitesi ve bağımsız bir araştırma şirketi tarafından değerlendirilmiş ve ödül almaya hak kazanan kurumlar belirlenmiştir.

Bu ödüllerden verimlilik ödülünü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi aldı. Ödülü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı adına alan Genel Sekreter Yardımcısı Hayri NAZİKSOY , eldeki imkanları en uygun şekilde kullanarak toplu taşıma hizmetini verdiklerini, ödülün bu anlamda kendilerini teşvik edeceğini belirterek sempozyumdan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sempozyuma Kayseri Ulaşım AŞ iki bildiri ile katıldı. “Yeni Ulaşım Teknolojilerinin Topluma Entegrasyonu” konulu panelde, “Yeni Ulaşım Sistemlerinin Kent Biçimine Etkisi ve Topluma Yansımaları” konusunda Kayseri’nin uygulamaları hakkında bilgi verildi. İkinci bildiride ise “Araç Alım İhalelerinde Yerlilik Kavramı” konulu çalışma ile “Günümüzde Devlet Politikası Olarak Öne Çıkan Raylı Sistemlerde Yerlileştirme Kavramı veİhalelerde Uygulaması” konusunda Kayseri Büyükşehir Belediyesinin araç alım ihalesinde geliştirdiği yöntem anlatıldı

Diğer Haberler

KAYSERİ Ulaşım A.Ş., Kayseri Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur. © Copyright 2014

Toplam Ziyaretçi: 780037