ulasim as
Türkçe English
24,3°C
HABERLER
MEDYA / HABERLER

Kayserinin yeni tramvayları toplu ulaşımda konforu arttırdı
30.9.2016 10:41:55
Kayserinin yeni tramvayları toplu ulaşımda konforu arttırdı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yeni raylı sistem araçlarıyla toplu ulaşımda konforu artırdı. 
Yüzde 100 yerli olarak üretilen raylı sistem araçlarından 8’i hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yıl sonuna kadar 15 raylı sistem aracının Kayseri’ye gelmiş olacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından siparişi verilen yeni raylı sistem araçları üretiminin ardından Kayseri’ye gelmeye devam ediyor. Sipariş edilen 30 raylı sistem aracından 8’i Kayseri’ye geldi. Peyderpey gelecek diğer araçlarla bu sayı yıl sonuna kadar 15’e yükselecek. Kalan 15 aracın teslimi ise 2017 yılında yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yeni raylı sistem araçlarının toplu ulaşımda konforu artırdığını söyledi. 

Yeni araçların ilk etapta Talas hattında hizmet vermeye başladığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Yeni araçlar geldikçe Gaziantep’ten bir süreliğine kiraladığımız eski araçları servisten aldık. Yeni araçlarımız ilk etapta Talas hattında kullanılmaya başlandı. Talas hattında yeni gelen beş aracımız halkımıza hizmet veriyor. Geçici olarak kiraladığımız eski araçları ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne iade ettik. Yüzde yüz yerli olarak bizim mühendislerimizin yaptığı yeni raylı sistem araçlarımız şehrimizdeki toplu taşımaya renk kattı.

 Halkımızdan yeni araçlarımızla ilgili çok olumlu tepkiler alıyoruz. Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Yeni araçlarımız peyderpey gelmeye devam ediyor. Yıl sonuna kadar 15 yeni aracı teslim alacağız. Kalan 15 aracımızı da kısa süre içinde Kayseri’ye getireceğiz ve halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
Diğer Haberler
KAYSERİ Ulaşım A.Ş., Kayseri Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur. © Copyright 2014

Toplam Ziyaretçi: 781013