ulasim as
Türkçe English
24,3°C
BASINDA KAYSERİ ULAŞIM
MEDYA / BASINDA KAYSERİ ULAŞIM

FABRİKADA BULUŞALIM TOPLANTILARININ İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
3.2.2017 15:48:53
'FABRİKADA BULUŞALIM' TOPLANTILARININ İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
Üniversite Sanayi Araştırma işbirliği Vakfı (ÜSAİV) faaliyetleri kapsamında, sektöre katkı sunabilecek akademisyenlerin katılımı ile 'Fabrikada Buluşalım' toplantılarının ilki gerçekleştirildi. Sanayi Odası'nın destekleriyle, Üniversite Sanayi Araştırma işbirliği Vakfı'nın organizasyonunda, Erciyes Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan heyet Kayseri Ulaşım AŞ.'yi ziyaret etti. Burada işletme hakkında detaylı bilgiler alan heyet, yetkililerle karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak, işbirliği yapabilecekleri başlıkları belirledi. 
Toplantıya ÜSAlV Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BÜYÜKSİMİTCİ ile Kayseri Ulaşım AŞ. Genel Müdürü Feyzullah GÜNDOĞDU da katıldı. ÜSAİV Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkam Mehmet BÜYÜKSİMİTCİ, üniversite ve sanayinin birbirlerini tanıyıp daha iyi anlamasına vesile olacak bu toplantıya ev sahipliği yaptıklarından dolayı Genel Müdür Feyzullah GÜNDOĞDU'ya teşekkür etti. Birlikte çalışabilmek için önce her iki tarafın birbirini anlaması ve sorunları ortaya koyması gerektiğini ifade eden Başkan BÜYÜKSİMİTCİ, "Bugün dünyada endüstri 4.0 konuşuluyor. Ülke olarak biz daha 2.0 ile 3.0 arasındayız. Dünyanın en önde gelen markaları belli projelerde beraber çalışabiliyorlar. Gelişmiş ülkelerin sanayilerine baktığımız zaman doktoralı hatta profesör olmuş birçok mühendis çalıştığını görüyoruz. Bizimde bir yerden başlamamız lazım. Kuralları doğru koyarsak, bizimde birlikte iş yapabileceğimize inanıyorum" dedi. 
Kayseri Ulaşım AŞ. Genel Müdürü Feyzullah GÜNDOĞDU ise böyle bir platformu oluşturmalarından dolayı Başkan Büyüks imitci' ye teşekkür etti. Dünyanın geldiği noktada işletmelerin artık tek başlarına ciddi başarılara imza atmalarının mümkün olmadığını ifade eden Genel Müdür GÜNDOĞDU, şirket olarak kendilerinin birtakım üniversitelerle beraber çalıştıklarını belirterek, bu işbirliğinin artırılmasının kendilerine çok büyük faydalar sağlayacağını sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
KAYSERİ Ulaşım A.Ş., Kayseri Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur. © Copyright 2014

Toplam Ziyaretçi: 780966