ulasim as
Türkçe English
24,3°C
BASINDA KAYSERİ ULAŞIM
MEDYA / BASINDA KAYSERİ ULAŞIM

ULAŞIM AŞ 49 OKULDA TOPLU TAŞIMA EĞİTİMİ VERDİ
30.5.2017 10:27:12
Kayseri Ulaşım AŞ, 'Toplu Taşıma Kullanımı ve Bilinçlendirme' çalışmalarını kent merkezinden sonra ilçelerdeki okullarda verilen eğitimlerle sürdürüyor. Bugüne kadar eğitim verilen okul sayısı 49 oldu.

Kayseri Ulaşım AŞ tarafından başlatılan 'Toplu Taşıma Kullanımı ve Bilinçlendirme' çalışmaları 2016 -2017 eğitim-öğretim yılında anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik eğitim çalışmaları yapılıyor. Kent merkezinde verilen eğitimlerin ardından, DeveliHacılarİncesuYeşilhisarYahyalıTomarzaSarıoğlanBünyan ve Özvatan ilçelerinde yaklaşık 900 öğrenciye toplu taşımanın önemi anlatıldı. Eğitimlerde öğrencilere toplu taşıma araçlarını daha güvenli kullanmak için uyulması gereken kurallar ve toplu ulaşım araçlarını kullanmanın enerji verimliliğindeki önemi hakkında bilgiler verildi.

Kayseri Ulaşım AŞ Kalite ve Kurumsal Gelişim Departmanı personelleri proje kapsamında 40 merkez okul ve 9 ilçe okulunda olmak üzere toplam 49 okulda, 4100 öğrenciye toplu taşımayı anlattı. Güvenli ve verimli ulaşım bilincini artırmayı hedefleyen projede, öğrencilere 'Gezgin Gökçe' çocuk hikaye kitabı serisi ve tramvay maketleri de hediye ediliyor.


Diğer Haberler
KAYSERİ Ulaşım A.Ş., Kayseri Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur. © Copyright 2014

Toplam Ziyaretçi: 748208