ulasim as
Türkçe English
24,3°C
HAKKIMIZDA

Kayseri Ulaşım A.Ş, Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak Haziran 2008’de kurulmuştur. Kayseri Ulaşım A.Ş’nin birincil amacı Kayseri Büyükşehir Belediyesince tesis edilen Hafif Raylı Sistem Hattının işletmesini yapmaktır. Kuruluşla beraber kurumsal organizasyon çalışmalarına başlanmış, öncelikle yönetim ve organizasyon yapısı ve personel nitelikleri belirlenmiştir. Kayseri Hafif Raylı Sisteminin devreye alınmasıyla beraber, 1 Ağustos 2009 yılında Kayseri Ulaşım A.Ş fiili olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Kayseri Ulaşım A.Ş’nin faaliyet alanları şöyledir:

1.Kayseri Hafif Raylı Sistem İşletmeciliği
 
34 Km uzunluğunda ana ve 4.200 m depo hatları ile beraber 55 adet yolcu istasyonu, 64 MVA kurulu elektrik gücüne sahip 16 adet trafo istasyonu, 80.000 metrekare depo park alanı, 5.000 metrekare atölye ve idari tesislere sahip Kayseri Hafif Raylı Sistemini nitelikli, üst seviyede bilgi ve beceriye sahip 220 personeli ile işletmektedir.

2. Fiber Optik Alt Yapı İşletmeciliği
 
Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan mevcut fiberoptik alt yapının işletilmesi ve yeni alt yapıların ilave edilmesi ve istekli firmalara kiralanması işini Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale ile yetkilendirilen Kayseri Ulaşım A.Ş Yapmaktadır.

3. Bisiklet İşletmeciliği, KayBis

Türkiye’de ilk defa uygulanan kent içi bisiklet sistemini Kayseri Ulaşım A.Ş işletmektedir. KayBis, Kayseri Bisiklet, yatay işaretleme ile belirlenmiş 75 km bisiklet yolu, 25 adet bisiklet toplama istasyonu, 300 adet özel tasarlanmış bisikleti ve genişlemeye müsait yapısıyla Kayseri halkına hizmet vermektedir.
 
4. AR-GE İşleri
 
Kayseri Ulaşım A.Ş olarak Ar-Ge faaliyetlerinin hem kurumumuz için hem de ülkemiz için yapmamız gereken asli faaliyetlerden olduğuna inanmakta ve bu çalışmalara önem vermekteyiz. Bu anlamda ar-ge bölümümüz ve yatay görevlendirme ile oluşturduğumuz proje ekipleri ile ar-ge çalışmaları yürütmekteyiz. Hareketli Katener sistemi, boji pres, özel atölye ekipmanları, led aydınlatma, rgb led,platform kapısı, bisiklet sistemi, akıllı trafik sistemleri, plaka tanıma sistemi, otopark yönetim sistemi, TEDES sistemi, kablosuz manyetik algılayıcı ar-ge çalışmaları kapsamında geliştirdiğimiz ürünlerden bazılarıdır.

5.Gelir Getirici İşler

Kurumumuza katma değer katmak amacıyla gelir getirici işleri kurum bünyesinde oluşturduğumuz çalışma grupları ile gerçekleştirmekteyiz. Samsun Hafif Raylı Sistemine bir yıl süreli yönetim danışmanlığı verilmesi, Talas Mobese Projesinin anahtar teslimi olarak yapılması, Avrasya Metro Grubuna Kadıköy-Kartal projesi için danışmanlık hizmeti verilmesi, Adana Metro ray kaynak işi, teker torna işleri, mühendislik danışmanlık işleri bu kapsamda sıralayabiliriz.

Entegre Yönetim Sistemini etkin bir şekilde uygulayan Kayseri Ulaşım A.Ş araştırmacı ve yenilikçi faaliyetlerle sürekli gelişmeyi ve sürdürülebilir işletme anlayışı ile sektörde lider bir kurum olmayı hedeflemektedir.
KAYSERİ Ulaşım A.Ş., Kayseri Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur. © Copyright 2014

Toplam Ziyaretçi: 780108