153
HABERLER
Kayseri Ulaşım A.Ş / HABERLER
57. Kaybis İstasyonu Hizmete Açıldı
11 Kasım 2022 Cuma

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz aylarda Talas Gençlik Merkezi ziyaretinde gençlere söz verdiği KAYBİS istasyonunun altyapı ve kurulum çalışmalarının tamamlanarak hizmete açıldığını belirtti. Kentte alternatif ve çevre dostu ulaşım araçlarının kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar yürütün Kayseri Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği KAYBİS istasyonlarının sayısını artırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Talas Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlerden gelen talep üzerine söz verdiği gibi anında ilgili birimlere, Talas Gençlik Merkezi önüne KAYBİS istasyonu kurulması talimatını vermişti. Altyapı ve kurulum çalışmaları tamamlanan istasyon hizmete açıldı.

 

“GENÇLERİMİZ İSTER, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ YAPAR”

 

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, gençlerin talep ve önerilerini daima hassasiyetle dikkate aldıklarını belirterek, “Gençlerimiz ister Büyükşehir Belediyemiz en kısa sürede yapar. Bizler hemşehrilerimizin hizmetkârı olarak gençlerimizin isteğini yerine getirmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

650 ADET BİSİKLET İLE 57 İSTASYONDA ÇEVRE DOSTU ULAŞIM HİZMETİ

 

Mevcut 52 istasyona ilave olarak bu yıl Şehir Hastanesi, Asri Mezarlık, 15 Temmuz, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi istasyonlarını hizmete aldıklarını ifade eden Büyükkılıç, “Son olarak da Talas Gençlik Merkezi istasyonu ile toplam 57 istasyon sayısına ulaşmış bulunuyoruz. 650 adet bisiklet ile 57 istasyonda, nitelikli üst seviyede bilgi ve beceriye sahip personelimizle, sağlıklı ve çevre dostu ulaşım anlayışıyla hizmet vermeye devam ediyoruz. Talas Gençlik Merkezi istasyonumuz da gençlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

BÜYÜKKILIÇ’A GENÇLERDEN KAYBİS TEŞEKKÜRÜ

 

Başkan Büyükkılıç tarafından taleplerinin dikkate alınarak Talas Gençlik Merkezi önüne KAYBİS istasyonu kurulmasını memnuniyetle karşılayan gençlerden Ahmet Aydın isimli öğrenci, Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Memduh Büyükkılıç başkanımız geçen aylarda Talas Gençlik Merkezimize gelmişti ve biz Memduh Başkanımızdan bisiklet istemiştik. Memduh Başkan Talas Gençlik Merkezimizde bize bisikletler yaptı. Bunun için Memduh Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

 

GÖRSELLER
  
Destek hattı
Bizi takip edin!        
Web tasarım firmaları
© Copyright 2017 | Tüm hakları saklıdır. Web tasarım Medyatör