153
HABERLER
Kayseri Ulaşım A.Ş / HABERLER
RAYLI SİSTEME İKİ HAT, ULAŞIM DAHA RAHAT
16 Mart 2018 Cuma

Başkan Çelik, Belsin-Şehir Hastanesi Tramvay Hattı projesinin Bakanlar Kurulu’ndan çıktığını ve Resmi Gazete’de yayımlandığını açıkladı

RAYLI SİSTEME İKİ HAT, ULAŞIM DAHA RAHAT

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’ye yeni raylı sistem hatları yapımına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Başkan Çelik, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılacak olan Belsin-Şehir Hastanesi Tramvay Hattı’nın Bakanlar Kurulu’ndan geçerek Resmi Gazete’de yayımlandığı müjdesini verdi. Başkan Çelik, bu yıl Kayseri’de iki ayrı raylı sistem hattının yapımına başlanacağını da sözlerine ekleyerek, Kayseri’ye çok önemli yatırımlar kazandırmaya devam ettiklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kısa süre önce AK Parti İl Kongresi için Kayseri’ye gelen Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile görüşmeler yaparak Belsin-Terminal-Bölge Hastanesi Tramvay Hattı’nı gündeme getirdiklerini ve bu hattın bakanlıkça yapılması için söz aldıklarını hatırlattı. Bu aşamadan sonra hattın yapılması için Bakanlığın istediği Ulaşım Master Planı’nı tamamladıklarını ve hattın yapımı ile ilgili diğer çalışmaları yaparak konuyu yakından takip ettiklerini vurgulayan Başkan Çelik, nihayetinde böylesine önemli bir yatırımın yapılması için Bakanlar Kurulu’nun onay verdiğini söyledi.

Bakanlar Kurulu’nun 2018/11363 sayılı kararının 16 Mart 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Karar çerçevesinde Belsin Anafartalar-Termina-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent Tramvay Hattı projesini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız üstlenmiştir. Mevcut 34 km’lik raylı sistem hattına ilave olarak yapılacak olan 7 kilometrelik Tramvay Hattı’na Bakanlığımız bu yıl içinde başlayacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de bu hat üzerindeki iki ayrı köprülü kavşağın yapımını gerçekleştireceğiz. Kayseri’ye önemli bir yatırımı kazandıracak olan Bakanlığımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye ve Hükümetimize şehrim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu yıl bir değil iki tramvay hattının başlayacağını da vurguladı. Belsin-YHT hattının yanı sıra Talas-Mevlana ile Aşık Veysel Bulvarı arasındaki hattın yapımına da bu yıl başlayacaklarını ifade eden Başkan Çelik, bu hattın yapımını Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceğini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, iki ayrı raylı sistem hattıyla birlikte Kayseri’deki toplu ulaşımın çok daha konforlu bir şekilde daha da yaygınlaşacağını ve ulaşımın çok daha fazla rahatlayacağını sözlerine ekledi.

GÖRSELLER
  
Destek hattı
Bizi takip edin!        
Web tasarım firmaları
© Copyright 2017 | Tüm hakları saklıdır. Web tasarım Medyatör