153
HABERLER
Kayseri Ulaşım A.Ş / HABERLER
TOPLU TAŞIMA PLANLAMA EĞİTİMLERİ KAYSERİ’DE BAŞLADI
7 Eylül 2018 Cuma

96 farklı ülkeden toplu taşıma işletmecilerinin üye olduğu, toplu taşıma sektörünün dünyadaki en büyük kuruluşu olma özelliğini taşıyan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP), birliğin bir üyesi olan Kayseri Ulaşım A.Ş’nin ev sahipliğinde “Toplu Taşıma Planlama Eğitimleri”ni Kayseri’de vermeye başladı.

 Münih Teknik Üniversitesi'nden, Dr. Andreas RAU’nun ve konusunda uzman birçok deneyimli uluslararası eğitmenin olduğu “Toplu Taşıma Planlama Eğitimi”ne Türkiye’den ve uluslararası ulaşım camiasından birçok kişi katılıyor. İki gün sürecek eğitimler kapsamında, toplu taşıma alanında hizmet veren şirketlerin; toplu taşıma ağ tasarımı, çizelgeleme, işletme planlama, verimli işletmecilik ile ilgili konularda neler yapmaları gerektiği detaylı bir şekilde anlatılacak. Kayseri Ulaşım A.Ş. yöneticileri ve teknik personelinin de katıldığı eğitim programının açılış konuşmasını, Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü ve Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Başkan Yardımcısı Feyzullah Gündoğdu yaptı. Katılımcılara bu önemli eğitim programına katıldıkları için teşekkürlerini dile getiren Gündoğdu; toplu taşıma sisteminin doğru planlamasının ve bunun hayata geçirilmesinin uzmanlık isteyen bir iş alanı olduğunu, toplu taşıma planlaması hakkında stratejik bilgiye sahip olmanın verilen hizmetin kalitesini doğrudan etkilediğini ve bu sebeple de alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen bu eğitim programını çok önemsediğini dile getirdi.

Gündoğdu: “UITP, toplu taşıma alanında bilgiyi üreten ve bu bilgiyi paylaşan bir uluslararası kuruluş.”

 UITP’nin en önemli hizmetlerinden bir tanesinin bilgi üretmek ve bu bilgiyi paylaşarak yaygın hale getirmek olduğunu dile getiren Gündoğdu şunları kaydetti: “Türkiye’nin ulaşım alanında en önemli problemlerden birisi doğru planlamanın yapılamayışı. Ulaşım alanında iyi bir planlama ve bu plana sadık kalacak şekilde işletmeyi harekete geçirmek kolay uygulanabilir bir iş değil. Bu sebeple bu konularda Kayseri Ulaşım A.Ş. personellerinin uluslararası bir kuruluş tarafından eğitime alınması ve bu konuda bir farkındalık yaratması çok önemli. Bu eğitim çalışmalarının verimli bir toplu taşıma hizmetinin sağlanabilmesi açısından çok gerekli olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. 

Gündoğdu: “Planlı toplu taşıma hizmeti vermek, müşteri memnuniyetini olumlu yönde etkiler.”

 Gündoğdu, şehirlerin en büyük sorunlarından birisi haline dönüşen hızlı nüfus artışı ve kentleşme olgusunun toplu taşıma sistemlerinin planlı işlemesini zorunlu kıldığını, plansız bir toplu taşıma sisteminin insanları bireysel ulaşıma yönlendirdiğini ve bu bireysel ulaşımın tercih edilmesiyle kentlerin ciddi trafik sorunlarının oluştuğunu dile getirdi: “Bireysel ulaşım tercihindeki artış, tüm dünya kentlerinde olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir sorun. Bu sorunun birçok faktörü olmasına karşın en önemli faktörlerinden bir tanesi de doğru ve stratejik planlamaların zamanında yapılamayışı. Bizler bunu en doğru şekilde yapmak için sürekli yenileme ve standardizasyon çalışmaları yapıyoruz. Bütün çabamız yolcularımızın aldığı hizmetten memnun kalması." dedi.

Gündoğdu: “Başkanımız, ulaşım alanında yapılacak her türlü iyileştirme çalışmasına büyük destek veriyor.”

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik’in ulaşım alanında yapılacak her türlü iyileştirme çalışmasına büyük destek verdiğini ve bunu her platformda dile getirdiğini söyleyen Gündoğdu sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu kapsamda Başkanımız 2017 yılını ulaşım yılı ilan etti, kent içi ulaşımı rahatlatmak için hızlı bir şekilde yeni çevre yolları ve katlı kavşaklar hayata geçirildi. Bunun yanı sıra toplu taşımada hizmet kalitesi ve konforunu arttırmak için yeni otobüsler alındı ve bu otobüsler teslim alınır alınmaz hizmet vermeye başladı. Çok yakın zamanda yeni alınan elektrikli otobüsler de Kayseri’de hizmet vermeye başlayacak.” 

Açılış konuşmalarının ardından UITP uzmanları, katılımcılara toplu taşıma planlamaları hakkında detaylı teknik eğitimlere geçtiler. 

 

 

GÖRSELLER
  
Destek hattı
Bizi takip edin!        
Web tasarım firmaları
© Copyright 2017 | Tüm hakları saklıdır. Web tasarım Medyatör